471bd07fdaa7b040f7ab8b2a13f8f35b_S

Uz. Psk. İrem Can ESENKAYA

İrem Can Esenkaya Koç Özel Lisesi’ni 2003 yılında bitirdikten sonra 2007 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Aynı sene Balıklı Rum Hastanesi’nde çalışmaya başlamış, 2008 yılında ise Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’na kabul edilmiştir. 2010 yılında Klinik Psikoloji Uzmanlık derecesi alan Esenkaya bu dönemde danışanlarını Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur ve Prof. Dr. Işın Baral ile takip etmiştir. 2013-2015 yılları arasında ise Liv Hastanesi’nde çalışmıştır. Halihazırda klinik çalışmalarına özel bir merkezde devam eden Esenkaya aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji doktorası yapmaktadır.

Terapi alanında Kognitif Davranisci Terapi, Dinamik Terapi, travma, Neurolinguistic Programlama ve Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) alanlarında eğitimi olan İrem Can Esenkaya, aynı zamanda lisanslı çift ve aile terapistidir.

Esenkaya aynı zamanda 2007 yılından beri Pusula Eğitim ve Yönetim Danışmanlik firmasi basta olmak üzere çesitli firmalarda kurumsal projelere destek vermektedir. Yoğunlukla, işe alım, değerlendirme merkezi, eğitim verme, takım çalışması gibi alanlarda çalışmıştır.