PROBEN (BenRitim)–STRESTEN ARINMA RİTM ATÖLYESİ


Amaç


Baskı altında çalışan ve günlük çalışma tempoları içinde bu baskıdan kurtulmakta zorlanan çalışanları müzik ve ritmin gücüyle kontrollü bir şekilde stresten arındırmak ve motivasyonlarını yükseltmektir.

Kapsam


Programda, bir danışman ve bir müzisyenden oluşan ekip tarafından ritim üzerine kurulu çeşitli egzersizler uygulanmakta ve bu egzersizlerle kişinin iş yaşamında karşılaştığı baskıları eritmesi sağlanmaktadır. Oldukça eğlenceli yaşanan, kahkahanın ve ritmin bolca işitildiği program, katılımcıların motivasyonunu ve enerjilerini artırmakta da oldukça etkilidir. Programda, kişilerin mevcut sıkıntılarını dile getirmelerine yönelik egzersizler, ısınma hareketleri, rahatlatma egzersizleri, ortak ritim duygusu, ritmik takım çalışması, gürültüyü harmoniye çevirme gibi bölümler yer almaktadır.

Kimler Katılabilir?


Kurumlarda baskı altında çalışan, stresten arınma ve rahatlama ihtiyacı olan özellikle Call Center, Satış vb. ekiplerindeki her düzeyde çalışanlar bu programın ana hedef kitlesini oluşturmaktadır.

İdeal Süre


Vurmalı sazlar, ziller vb. müzik aletleri ile bardak, çubuk, şifon gibi türlü malzemeler ve beden perküsyonunun (KKÇ) birlikte yürütüleceği programın süresi isteğe bağlı olarak ½ gün - 1.5 saat arası değişmektedir.

Katılımcı Sayısı


Vurmalı sazlarla yapılan program için en fazla katılımcı sayısı 50 kişidir. Beden Perküsyonu (KKÇ) çalışmasında 150–200 kişiye kadar hizmet verilmektedir

Desteklenen Yetkinlikler


Bu program katılımcılara kısa sürede bir beceri kazandırmanın yanı sıra asıl amacı çalışanları geçici sürede olsa stresten arındırarak motivasyonlarının artmasına destek sağlamaktır.

Sunulan Fayda


 • Beden ve vurmalı sazlarla perküsyon çalışması yapan kişiler kendi bedenlerine dokunarak, her türlü müzik/müzik aleti olmayan alet ile müzik yaparak rahatlamanın yanı sıra, belki de bu alanda becerilere sahip olduklarının ilk kez farkına varacaklardır
 • Katılımcıların farkındalıklarının ve motivasyonlarının artması hem iş hem özel yaşamalarına da olumlu katkı sağlayacaktır.
 •  

Ritim Çalışması Beden Perküsyonu – Kendin Kendini Çal (KeKeÇa)


Amaç


“Kendin Kendini Çal” programının amacı, katılımcıların takım ruhu ile hareket ederek kaynaşmasını, eğlenmesini ve motivasyonlarının yükselmesini sağlamaktır.

Kapsam


Sürekli “elimizin altında” olan bir ritim-müzik aleti, ama pek kullanmıyoruz. Bize o kadar yakın, ama pek dokunmuyoruz. Bu ritim-müzik aleti, bizim kendi bedenimiz! "Kendin kendini çal” (KKÇ), bedeni kullanarak ritim oluşturmanın, müzik yapmanın bir yolu... KKÇ, ritim, müzik, dans vb. alanlar gibi yerel öğelerin de barındığı, evrensel bir dil olma özelliğine sahip. KKÇ yaparak ritim-müzik yolculuğuna çıkılabilir tüm dünyada. Ve dünyanın neresine gidersek gidelim, gündelik hayattan farklı bir biçimde kendi bedenimize dokunarak, kendi bedenimizle yeniden, yeniden karşılaşarak... Hele bir yola çıkalım! Ayak seslerimiz, el çırpmalar ve kim bilir daha neler neler eşlik edecek bize

Kimler Katılabilir?


Tüm çalışanlar

İdeal Süre


Süresi ortalama 45 dak. - 1 saattir.

Katılımcı Sayısı


Beden Perküsyonu (KKÇ) çalışmasında 150–200 kişiye kadar hizmet verilmektedir.

Desteklenen Yetkinlikler


Bu program katılımcılara kısa sürede bir beceri kazandırmanın yanı sıra asıl amacı çalışanları geçici sürede olsa stresten arındırarak motivasyonlarının artmasına destek sağlamaktır.

Sunulan Fayda


 • Beden perküsyonu çalışması yapan kişiler kendi bedenlerine dokunarak müzik yapıp rahatlamanın yanı sıra, belki de bu alanda becerilere sahip olduklarının ilk kez farkına varacaklardır
 • Katılımcıların farkındalıklarının ve motivasyonlarının artması hem iş hem özel yaşamalarına da olumlu katkı sağlayacaktır.

 

Bireysel ve Kurumsal Mükemmellik İçin 4x4’lük Yaşam


Amaç


Günümüzün Bilgi Çağı’nda ancak bir bütün olarak bakılan, yani tüm kapasitelerini ortaya koymasına imkân sağlanan kişiler kalpten bağlılıkla çalışıyorlar. Bununla beraber, değişimin dışarıdaki kaynaklarda (çevresinde, yakınlarında, iş yerinde, yöneticisinde vb.) gerçekleşmesini beklemeyip, içsel gücü ile hareket eden kişiler gerçek kapasitelerini fark ederler ve bu yeteneklerini, başarmak istedikleri büyük işler için vizyon geliştirmekte kullanırlar. Kurumlarda ve insan ilişkilerinde gelişmeyi ve başarıyı getiren ilkeleri uygularlar. Bu programda, katılımcılar yaşamlarının 4 boyutu (fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal) ile ilgili farkındalık kazanacaklar ve her boyutta kendilerini değerlendirerek, kişisel gelişim ve değişim süreçlerine katkı sağlayacak eylem adımlarına karar vereceklerdir.

Kapsam


Varlığımızın dört boyutu
 • Fiziksel boyut: Bedenimizin bilinçli ya da bilinçsiz yaptığı her şey (solunum, dolaşım, sinir sistemi, yürümek, spor yapmak vb.) Bedenimizin bildiğimiz bilmediğimiz güçlerinin farkına varabilmek, fizik gücümüzü maximize etmek, beden, zihin, ruh birlikteliği
 • Zihinsel boyut: Kutuların dışında düşünme, problem çözme kapasitemizi artırmak Öğrenme yatkınlıklarımızın farkına vararak zihinsel boyutumuzu ve hafıza gücümüzü geliştirmek
 • Duygusal boyut: Duyguları tanıma, yönetme. Hayatın sorumluluğunu alma. Duygusal sağlamlık, olgunluk, sabır ve getirdiği ilişkilerde iyileşme
 • Ruhsal boyut: Hayatımızın anlamı. İnanç sistemi, değerler, Nasıl daha mutlu bir yaşam sürebiliriz.

 • Eğitim, etkileşimli bilgilendirmenin yanı sıra uygulamalar, oyunlar, etkinliklerle desteklenecektir..

  Kimler Katılabilir?


  Tüm çalışanlar.

  İdeal Süre


  Eğitimin süresi 1 gündür.

  Katılımcı Sayısı


  Katılımcı sayısı en fazla 15 kişidir.

  Desteklenen Yetkinlikler


  Kişisel farkındalık
  Hedefli yaşam

  Sunulan Fayda


  • Katılımcılar yaşamlarının 4 boyutu (fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal) ile ilgili farkındalık kazanacaklar ve her boyutta kendilerini değerlendirerek, kişisel gelişim ve değişim süreçlerine katkı sağlayacak eylem adımlarına karar vereceklerdir.
  • Kurum açısından daha dengede, mutlu ve verimli çalışanlar ile yol almaları söz konusu olacaktır.
  •  

Table of Contents